SamoobrONA - jak reagować na molestowanie w przestrzeni publicznej
2025-06-11
- Nie zgadzasz się na molestowanie seksualne w przestrzeni publicznej, a nie wiesz jak zareagować?
- Masz przykre doświadczenia związane z naruszeniem Twoich/czyichś cielesnych granic lub byłaś świadkiem niezręcznej sytuacji?
Na powyższe oraz inne, niepokojące pytania znajdziesz odpowiedź na szkoleniu organizowanym przez Fundację Feminoteka, Pełnomocniczkę Rektora UMK ds. Równego Traktowania oraz Radę Kobiet.
Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie - Pracowniczki UMK, Studentki UMK oraz Mieszkanki Torunia na wykład szkoleniowy, który poprowadzi Dominika Kasprowicz*.
Podczas spotkania trenerka Feminoteki opowie, jak zachować się w sytuacjach molestowania, a także jak nie pozostać bezradną świadkinią i zadbać o bezpieczeństwo swoje i osoby doświadczającej molestowania.
11 czerwca (środa), w godz. 13:00-16:30
ul. Olszewskiego 16, sala "duża piwnica" w budynku Integracja, KOI
Obowiązują wcześniejsze zapisy. Prosimy o zgłoszenia mailowe na adres: koi@umk.pl do 10 czerwca włącznie. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Wykład jest nieodpłatny, prowadzony w j.polskim.
O kampanii:
Feminoteka dołączyła do kampanii Stand Up – Sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych, prowadzonej przez markę L’Oreal Paris i organizację Right To Be.
To międzynarodowa kampania, której celem jest podnoszenie świadomości, czym jest molestowanie seksualne. Jednym z jej elementów jest przekazanie praktycznej wiedzy dla wszystkich chętnych w całej Polsce z prostych metod reagowania na takie sytuacje.
Więcej informacji na stronach Feminoteki: https://feminoteka.pl/.../standup-szkolenie-jak-reagowac...
oraz kampanii Stand Up: https://www.standup-international.com/pl/pl/
*O Prowadzącej: Dominika Kasprowicz to feministyczna queerowa działaczka społeczna i edukatorka, od 2016 r. zaangażowana w aktywizm na rzecz praw człowieka, walkę o prawa kobiet i osób LGBT+, w szczególności praw reprodukcyjnych. Koordynatorka protestów Strajku Kobiet w Iławie, w latach 2020-2022 członkini zarządu fundacji i zespołu komunikacyjnego fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet. Z wykształcenia dziennikarka i filolożka angielska, doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno jako nauczycielka i lektorka języka angielskiego, jak i jako dziennikarka radiowa i reporterka, autorka audycji i podcastów z cyklu "To jest wojna" w Resecie Obywatelskim. Obecnie prowadzi warsztaty z zakresu myślenia krytycznego i systemowego, komunikacji i wystąpień publicznych i medialnych, edukacji antydyskryminacyjnej i komunikacji empatycznej w duchu Porozumienia bez przemocy. We współpracy z Feminoteką szkoli z reagowania na przemoc i molestowanie w miejscach publicznych.