Kopernikański
Ośrodek Integracji

Uni-ME mentoring program


Uni-Me Mentoring Program
to program wspierający dla osób studiujących ze wszystkich wydziałów naszej uczelni. Program zakłada wsparcie w zakresie planowania ścieżki kształcenia z wykorzystaniem możliwości, jakie daje UMK partnerstwo w YUFE, a także inne programy i partnerstwa międzynarodowe. Jest to program mentoringowy z elementami coachingu i advisoringu.

Co to jest proces mentoringowy? Co może dać udział w programie? Proces mentoringowy to wspólna droga do celu, a mentoring to zbiór drogowskazów, którą otrzymasz dołączając do tego procesu.

Głównym celem programu jest wsparcie w zakresie planowania ścieżki kształcenia zawierającej komponent międzynarodowy, a celami długofalowymi są: szerzenie idei budowania Uniwersytetu Europejskiego; wpływ na jakość działania jednostek uczelnianych poprzez mobilizowanie do współpracy; udrażnianie komunikacji pomiędzy jednostkami; mentoring jako narzędzie podnoszenia jakości kształcenia poprzez przekazanie dostępnych możliwości; stworzenie swego rodzaju instytucji mentoringu na uczelni, mentorzy jako eksperci, ambasadorzy programu szkolący następnych kandydatów na mentorów w kolejnych latach programu.

Kto może zostać mentorem/mentorką? --> Każdy pracownik UMK zarówno naukowy, jak i z administracji, który lubi pracować z młodymi ludźmi i dba o swój rozwój osobisty.

Jakie są korzyści uczestnictwa w programie?
  • przygotowanie do pełnienia tej roli poprzez możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach
  • materiały i narzędzia do korzystania w trakcie prowadzonych procesów
  • organizację i pomoc ze strony koordynatora Uni-Me oraz z-cy koordynatora YUFE
  • wsparcie w zakresie organizacji wyjazdów szkoleniowych do partnerów YUFE

NABÓR MENTEE DO DRUGIEJ EDYCJI PROGRAMU

Ukształtuj swoją przyszłość z Programem Mentoringowym Uni-Me!
Marzysz o międzynarodowych doświadczeniach w trakcie swojej edukacji, ale nie wiesz, jak zacząć? Program mentoringowy Uni-Me to idealne rozwiązanie! Wspólnie z doświadczonym mentorem zaplanujesz swoją ścieżkę edukacyjną z międzynarodowym wymiarem.

Dlaczego warto?

  • Nauczysz się, jak zorganizować wyjazd na zagraniczną uczelnię lub wziąć udział w kursie za granicą.
  • Otrzymasz indywidualne wsparcie mentora w samorozwoju i realizacji Twoich planów.
  • Doświadczysz inspirujących warsztatów i spotkań, które otworzą nowe perspektywy.

Dołącz do wizji przyszłości!
Mentorzy – eksperci i ambasadorzy programu – pokażą Ci, jak w pełni wykorzystać dostępne możliwości i przygotują Cię do działania na międzynarodowej scenie. Włącz się w budowę Uniwersytetu Europejskiego, miejsca promującego współpracę, komunikację i doskonałość akademicką.

📢 Nie czekaj!
Zgłoś się do 22.01.2025, wypełniając ankietę rekrutacyjną: Ankieta
Kwalifikacja uczestników odbywa się według kolejności zgłoszeń oraz informacji podanych w formularzu.

Nabór został zakończony, zapraszamy do następnej edycji!

Regulamin Programu Uni-Me


ZESPÓŁ MENTORÓW DRUGIEJ EDYCJI PROGRAMU

 

dr Karolina Rokicka-Murszewska

Jestem adiunktką w Katedrze Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji. Pełnię także funkcję opiekunki naukowej Koła Naukowego  Marketingu  Prawniczego  UMK   i odpowiadam za media społecznościowe naszego Wydziału. Jako radczyni prawna przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu, prowadzę kancelarię radcowską i obsługuję klientów w zakresie prawa administracyjnego.
Bardzo lubię działać na Instagramie, gdzie jestem „Panią od admina” i uczę prawa administracyjnego (podobno najnudniejszej prawniczej działki). Nie lubię się nudzić, więc ciągle szukam nowych wyzwań, inicjatyw i kreatywnych projektów. Moim pierwszym talentem Gallupa jest Woo, czyli Czar, co sprawia, że bez problemów nawiązuję kontakt i nie mam problemów z interakcjami z ludźmi.
W wolnym czasie najchętniej czytam romanse i kryminały oraz chodzę na siłownię – uwielbiam programy Les Mills i staram się minimum 3 razy w tygodniu ruszyć z kanapy.
Chciałabym więcej podróżować, co być może uda się zrealizować w 2025 r. Marzę także o tym, aby doba miała 48h – wtedy mój work-life balance miałby się zdecydowanie lepiej niż obecnie.


 dr Monika Maksim

Doktor nauk ekonomicznych, pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Gospodarowania Zasobami Pracy na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania  UMK. Doświadczona wykładowczyni akademicka i badaczka specjalizująca się w problematyce rynku pracy, zarządzania zasobami ludzkimi, planowania własnej kariery. Promotorka licznych prac magisterskich i dyplomowych. Ekspertka w międzynarodowych, krajowych i lokalnych projektach naukowo-badawczych współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dotyczących ewaluacji polityki rynku pracy, profilowania bezrobotnych, aktywizacji osób starszych, zarządzania wiekiem, tranzycji młodzieży ze szkoły na rynek pracy. Autorka i współautorka około 70 publikacji naukowych w języku polskim i angielskim. Uczestniczyła w stażach naukowych, dydaktycznych  i wizytach studyjnych w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Norwegii.
Bardzo lubię… ludzi, pracować w zespołach, angażować się w nowe, ciekawe zadania, realizować interesujące projekty, uczyć się nowych rzeczy.
W wolnym czasie… eksperymentuję w kuchni, próbuję nowe, oryginalne przepisy (kuchnia śródziemnomorska), czytam literaturę obyczajową (ostatnio książki E. Ferrante, Sz. Twardocha), spędzam aktywnie czas na świeżym powietrzu (spacery, wycieczki rowerowe, kajak, wycieczki po górach), chodzę do kina i teatru.
Najbardziej chciałabym… dobrego zdrowia i siły na kolejne lata, odbyć podróże do kilku ciekawych miejsc, rozpocząć naukę języka włoskiego.


dr Anna Kławsiuć-Zduńczyk

Pracuję jako adiunkt w Instytucie Nauk Pedagogicznych na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych. Naukowo i dydaktycznie zajmuję się andragogiką czyli edukacją dorosłych, ideą uczenia się przez całe życie, poradnictwem i doradztwem karier. Prowadzę również treningi umiejętności społecznych. Od wielu lat jestem opiekunem Sekcji Andragogicznej Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów, w ramach której realizuję ze studentami liczne projekty społeczne i naukowe, w tym Toruńską Pedagogiczną Konferencję Studencką (PKS).
Bardzo lubię poznawać inspirujących ludzi, podróżować, odkrywać nowe miejsca, smaki i zapachy.
W wolnym czasie lubię oglądać filmy, zwłaszcza w kinie, czytać wciągające książki i słuchać muzyki, w szczególności na żywo. Najbardziej chciałabym zwiedzić wszystkie kontynenty.
 
 
mgr Joanna Flejszar

Jestem analitykiem danych w Uniwersyteckim Ośrodku Analiz Strategicznych. Realizuję także zadania w ramach uczestnictwa UMK w programie IDUB w zakresie analizy wskaźników. Praca w UOAS jest bardzo zróżnicowana i pełna wyzwań. To praca, która wymaga nieustannego uczenia się. Podoba mi się ta ciągła nauka i samorozwój. W  pracy bardzo cenię sobie relacje oparte na wzajemnym zaufaniu i pozytywną atmosferę.
Bardzo lubię szum morza i smak kawy. W wolnym czasie czytam i jeżdżę na rolkach. Najbardziej chciałabym mieć supermoc uzdrawiania!

 

dr Zuzanna Pepłowska-Dąbrowska

Jestem adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Katedrze Prawa Handlowego, Morskiego i Postępowania Cywilnego. Moja specjalizacja naukowa i dydaktyczna obejmuje prawo prywatne, ze szczególnym uwzględnieniem prawa morskiego. Od wielu lat prowadzę zajęcia w języku polskim i angielskim. Mam doświadczenie w pracy nad tworzeniem przepisów z zakresu prawa morskiego na poziomie krajowym i międzynarodowym. W latach 2015-2019 byłam członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Morskiego, która opracowała projekt nowego Kodeksu morskiego, a od kilku lat uczestniczę w delegacjach RP na sesje Międzynarodowej Organizacji Morskiej w Londynie (IMO). Jestem członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego oraz prezydium Komisji Prawa Morskiego PAN. Prace badawcze prowadziłam w wielu ośrodkach na świecie, w tym jako stypendystka Komisji Fulbrighta na Tulane Law School w Nowym Orleanie. Jestem jednym z dyrektorów wakacyjnego kursu prawa morskiego, który co roku odbywa się w Dubrowniku.
Bardzo lubię uczyć się języka hiszpańskiego.
W wolnym czasie gram w gry planszowe, spaceruję z psem i słucham podcastów. Najbardziej chciałabym popłynąć w rejs dookoła świata.

 

dr Anna Kola

Prodziekan ds. organizacyjnych i kształcenia na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK; Przewodnicząca Zespołu Roboczego ds. jakości kształcenia w programie IDUB (2020-2024) oraz Zastępczyni Przewodniczącego Zespołu Koordynującego IDUB (2022-2024); członkini zespołu wdrażającego Strategię UMK w obszarze kształcenia; członkini Polskiej Komisji Akredytacyjnej (2016-2019, 2020-2023) i zespołów ministerialnych oraz Komisji Europejskiej ds. mikropoświadczeń. Prowadzi badania w obszarze szkolnictwa wyższego, jakości kształcenia, kształcenia doktorantów oraz wykluczenia społecznego. Mama dwóch wspaniałych córek, pasjonatka kultury w każdej odsłonie - wysokiej, popularnej, osobistej. Miłośniczka poezji w literaturze i prozy w życiu.
Bardzo lubię się uczyć, pomagać innym, poznawać nowe osoby, spędzać czas w galeriach sztuki, muzeach, teatrach, kinach... W wolnym czasie planuję, jak zająć sobie czas... w ogóle lubię planować i wymyślać różne scenariusze - historii, badań, podróży. Najbardziej chciałabym, by każdy człowiek - mały i duży - czuł się bezpieczny, szczęśliwy, spełniony. 



mgr Małgorzata Błaszczak

Jestem twórczynią programu Kopernikańskiego Ośrodka Integracji UMK, koordynatorką i pomysłodawczynią Programu mentoringowego Uni-Me, a ponadto jestem prawniczką, animatorką kultury, instruktorką bungee flying oraz mamą 13-letnich bliźniaczek. Od ponad roku pełnię funkcję Dyrektora KOI, w którym m.in. organizuję wydarzenia integracyjne oraz międzykulturowe, otwarte dla całej społeczności. Ukończyłam Międzynarodowy kurs mentoringu autoryzowany przez Institute of Leadership & Management.
Bardzo lubię ludzi. W wolnym czasie chodzę na spacery z psem, oglądam seriale kryminalne, spędzam czas z rodziną. Najbardziej chciałabym, aby doba była dłuższa, żebym mogła zrealizować moje wszystkie pomysły.



dr Joanna Karłowska-Pik

Jestem adiunktem w Katedrze Statystyki Matematycznej i Eksploracji Danych na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz dyrektorem uniwersyteckiego Ośrodka Analiz Statystycznych. Moja praca badawcza polega przede wszystkim na stosowaniu metod statystyki matematycznej i uczenia maszynowego w analizie danych rzeczywistych - głównie medycznych i przyrodniczych. Z powołania jestem jednak dydaktykiem. Brałam i nadal biorę udział w wielu różnorodnych projektach i inicjatywach mających na celu pokazanie młodym ludziom, że matematyka jest piękna i fascynująca.
Bardzo lubię towarzystwo ludzi optymistycznie nastawionych do życia i zaangażowanych w to, co robią. Lubię podróżować i poznawać nowe miejsca. Jeśli mam okazję zwiedzam galerie sztuki. Lubię malarstwo impresjonistów i surrealistów. W wolnym czasie czytam książki - głównie kryminały, fantastykę i współczesną prozę amerykańską, tańczę zumbę albo zalewam się łzami, oglądając po raz setny ,,Znachora’’. Najbardziej chciałabym żeby moja rodzina była zdrowa i szczęśliwa. 



dr hab. Anna Bartkiewicz, prof. UMK

Jestem prodziekanem ds. studenckich na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki  Stosowanej. Pracuję w Instytucie Astronomii UMK wykorzystując różnorodne radioteleskopy w Europie, obserwuję materię wokół rodzących się masywnych gwiazd. Dokładniej, wykonuję mapy radiowe rozkładu cząsteczek metanolu i wody w ramionach spiralnych naszej Galaktyki. Systematycznie prezentuję wyniki moich badań naukowych w publikacjach czy wystąpieniach konferencyjnych.
Bardzo lubię rozmawiać z ludźmi, słuchać ich i dzielić się swoimi przeżyciami, przemyśleniami. W wolnym czasie dbam o swoją kondycję fizyczną. Najbardziej chciałabym zauważać dobre chwile w codzienności i cieszyć się nimi z innymi.



mgr Joanna Hajduk
Zastępca Kierownika Dziekanatu Wydziału Prawa i Administracji, absolwentka administracji oraz ochrony dóbr kultury. Moim głównym zadaniem jest koordynacja pracy dziekanatu dotyczącej obsługi studentów. W pracy moim celem jest przede wszystkim pomoc studentom. Przez wiele lat zajmowałam się studentami zagranicznymi oraz profesorami wizytującymi w ramach Szkoły Prawa Porównawczego.
Bardzo lubię czytać książki, w szczególności fantastykę. W wolnym czasie jeżdżę rowerem. Najbardziej chciałabym mieć więcej czasu na realizację swoich pomysłów.


dr Aleksandra Kleśta-Nawrocka

Historyk, etnolog/antropolog kultury. Obecnie specjalista ds. umiędzynarodowienia na WPiA UMK. Od wielu lat ekspert w zakresie dziedzictwa kulturowego, szczególnie dziedzictwa kulinarnego. Autorka książek, artykułów naukowych i popularnonaukowych. Zawodowo, od trzech lat związana z Wydziałem Prawa i Administracji, gdzie zajmuje się programem Erasmus+, wspiera visiting profesorów oraz organizuje międzynarodowe wydarzenia.
Bardzo lubię... Jest bardzo dużo takich rzeczy... Bardzo lubię dobrą kuchnię i literaturę. Nie pogardzę też dobrym filmem czy serialem oraz muzyką. Dlatego dużo gotuję, chodzę na festiwale literackie, muzyczne i filmowe. W wolnym czasie lubię spędzać czas z rodziną i moimi zwierzętami, a także spotykać się z przyjaciółmi. Najbardziej chciałabym mieć więcej czasu na realizowanie swoich pasji, przede wszystkim podróże kulinarne. 



dr hab. Dariusz Pniewski, prof. UMK
Zawodowo czytam książki i o nich rozmawiam; nadal sprawia mi to przyjemność. Zajmuję się kulturą (literaturą, malarstwem i estetyką) europejskiego romantyzmu, a także „długim trwaniem” tej kultury we współczesności (najnowsza powieść, sztuki plastyczne, przestrzeń miejska, tożsamości regionalne i narodowe). Jestem wykładowcą na Wydziale Humanistycznym, byłem prodziekanem ds. studenckich i kształcenia.
Lubię ludzi. Lubię, kiedy mówią: interesują mnie ich historie, wiedza, doświadczenia. Czasem przyjemne i treściwe bywa też wspólne milczenie. W wolnym czasie jeżdżę rowerem i na rolkach. Szybko, intensywnie, czasem daleko.
Od marzeń wolę plany.


dr Joanna Skopińska-Wiśniewska
Jako chemiczka, a właściwie przyrodniczka, wierzę, że nauka jest sposobem na zrozumienie świata. Uwielbiam pytania "Dlaczego?" i "Jak to działa?". Prowadzę badania związane z tworzeniem kosmetyków i materiałów, które "współpracują" z naszym ciałem.
W życiu nieustannie towarzyszy mi ciekawość i chęć zdobywania nowych doświadczeń. Jestem żeglarką i pasjonatką podglądania przyrody.
Bardzo lubię ludzi. W wolnym czasie szukam kontaktu z przyrodą. Najbardziej chciałabym mieć więcej czasu na bycie z ludźmi i kontakt z przyrodą. 


dr Kamila Łaszewska
Jestem psychologiem i pracuję w Instytucie Psychologii UMK w Katedrze Neuropsychologii i Psychologii Klinicznej. Pracuję także jako psychoterapeuta w procesie szkolenia w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym. Bliska jest mi praca z ciałem i praca z traumą oraz chronopsychologia.
Bardzo lubię tańczyć, pływać, wiosnę, polskie kino lat 80 tych i 90 tych. W wolnym czasie lubię odpoczywać, w ciszy i spokoju, chciałabym tego więcej doświadczać. 

 

 


mgr Małgorzata Grudzińska
Jestem filologiem angielskim z wieloletnim doświadczeniem w rozwijaniu międzynarodowej mobilności studentów i pracowników w ramach programu Erasmus+ w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako trener i mentor z pasją prowadzę warsztaty, szkolenia oraz spotkania, czerpiąc ogromną radość z kontaktu z ludźmi i wspierania ich w rozwoju. Promuję komunikację międzykulturową i działam na rzecz walki ze stereotypami. Korzystam z wiedzy zdobytej na kursach Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR), które koncentrują się na zasobach, mocnych stronach i istocie uważności w życiu. Bliski jest mi temat wspierania osób z niepełnosprawnościami. Wierzę w siłę różnorodności oraz entuzjazm. Prywatnie jestem żoną i mamą trójki dzieci.
Bardzo lubię muzykę filmową i instrumentalną. W wolnym czasie medytuję i spaceruję. Uwielbiam też delektować się filiżanką herbaty Earl Grey. Najbardziej chciałabym wspierać innych w odkrywaniu ich mocnych stron i rozwijaniu dobrostanu. 

 

dr hab. Artur Słomka, prof. UMK

Jestem absolwentem Collegium Medicum UMK, gdzie uzyskałem stopień doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim oraz habilitację na Wydziale Farmaceutycznym. Od 2024 roku pełnię funkcję prodziekana ds. studenckich, wspierając rozwój studentów oraz inicjatywy międzynarodowe na wydziale. Prowadzę zajęcia z patofizjologii i hematologii laboratoryjnej w języku polskim i angielskim, a moje zaangażowanie dydaktyczne zostało docenione m.in. przez studentów, którzy przyznali mi tytuł "Professor Who Truly Cares". Mam doświadczenie w kierowaniu projektami badawczymi oraz współpracy z instytucjami naukowymi na całym świecie. Jestem również aktywnym członkiem organizacji naukowych i redakcji międzynarodowych czasopism.
Bardzo lubię dzielić się wiedzą i wspierać studentów w ich rozwoju akademickim. W wolnym czasie cenię sobie możliwość odkrywania nowych miejsc i kultur, co często łączę z moją pasją do międzynarodowej współpracy. Najbardziej chciałbym rozwijać projekty badawcze, które przyczynią się do postępu w diagnostyce i leczeniu chorób hematologicznych, wspierając jednocześnie młodych naukowców w ich karierze. 

 

dr Katarzyna Placek

Jestem specjalistą w dziedzinie fizjoterapii i asystentem w Katedrze Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej na Wydziale Lekarskim. Moim szczególnym zainteresowaniem naukowym jest wpływ przebiegu ciąży na rozwój motoryki dzieci oraz szeroko pojęta profilaktyka zdrowia kobiet. Ze względu na zainteresowanie balneologią i medycyną fizykalną poszukuję możliwości wykorzystywania naturalnych surowców w położnictwie oraz pediatrii. Bardzo  lubię towarzystwo ambitnych młodych ludzi, dlatego praca ze studentami daje mi ogromną satysfakcję. Jestem również szkoleniowcem przy Krajowej Izbie Fizjoterapeutów. 
W wolnym czasie poświęcam czas mężowi oraz synkowi i razem planujemy ciekawe podróże. Najbardziej chciałabym mieć czas na realizację wszystkich pomysłów!
Bardzo lubię kontakty ze studentami, możliwości wymiany doświadczeń oraz wdrażanie pomysłów w życie.
W wolnym czasie czytam książki, piszę publikacje, bawię się z synkiem oraz tańczę przy każdej możliwej okazji.
Najbardziej chciałbym mieć czynny wpływ na wprowadzenie  programów społecznych dla kobiet i ich dzieci.

***********************************************************************

Zespół ds. mentoringu 1. edycji
to mentorzy - dr hab. Anna Bartkiewicz, prof. UMK; mgr Małgorzata Błaszczak; mgr Joanna Hajduk;
dr Joanna Karłowska-Pik; dr Kamila Łaszewska; dr hab. Dariusz Pniewski, prof. UMK; dr hab. Piotr Rączka, prof. UMK; Lek. Dorota Rutkowska. Koordynatorem programu jest mgr Małgorzata Błaszczak, a od strony merytorycznej program wspiera z-ca Koordynatora YUFE: mgr Anna Prykanowska.

dr hab. Anna Bartkiewicz, prof. UMK

Jestem prodziekanem ds. studenckich na Wydziale Fizyki, Astronomii i informatyki  Stosowanej. Pracuję w Instytucie Astronomii UMK i wykorzystując różnorodne radioteleskopy w Europie, obserwuję materię wokół rodzących się masywnych gwiazd. Dokładniej, wykonuję mapy radiowe rozkładu cząsteczek metanolu i wody w ramionach spiralnych naszej Galaktyki. Systematycznie prezentuję wyniki moich badań naukowych w publikacjach czy wystąpieniach konferencyjnych.

Bardzo lubię rozmawiać z ludźmi, słuchać ich i dzielić się swoimi przeżyciami, przemyśleniami. W wolnym czasie lubię zadbać o swoją kondycję fizyczną. Najbardziej chciałabym móc cieszyć się każdym dniem, zauważać wspaniale, dobre chwile w codzienności.  

mgr Małgorzata Błaszczak

Pełnię funkcję Dyrektora Kopernikańskiego Ośrodka Integracji, w którym organizuję różne przedsięwzięcia oraz inicjatywy integracyjne i międzykulturowe. Prowadzę warsztaty integracyjne w oparciu o ideę ponownego wykorzystania różnych materiałów, a także ruchowe zajęcia integracyjne dla różnych grup wiekowych. Poza tym realizuję zadania w ramach uczestnictwa UMK w konsorcjum YUFE w zakresie YUFE Life Long Learning.

Jestem szczęśliwą mamą bliźniaczek, animatorką kultury, instruktorką ruchu i bungee flying.

Bardzo lubię ludzi. W wolnym czasie lubię być z dziećmi, z mężem, z przyjaciółmi, robić kreatywne projekty z moimi córkami, oglądać filmy, a w nocy, jak wszyscy śpią, seriale kryminalne. Najbardziej chciałabym się w końcu wyspać.  

mgr Joanna Hajduk 

Zastępca Kierownika Dziekanatu Wydziału Prawa i Administracji, absolwentka administracji oraz ochrony dóbr kultury. Moim głównym zadaniem jest koordynacja pracy dziekanatu dotyczącej obsługi studentów. W pracy moim celem jest przede wszystkim pomoc studentom. Przez wiele lat zajmowałam się także studentami zagranicznymi oraz profesorami wizytującymi w ramach Szkoły Prawa Porównawczego.

Bardzo lubię czytać książki, w szczególności fantastykę. W wolnym czasie jeżdżę rowerem. Najbardziej chciałabym mieć więcej czasu na realizację swoich pomysłów.i .    

dr Joanna Karłowska-Pik

Jestem adiunktem w Katedrze Statystyki Matematycznej i Eksploracji Danych na Wydziale Matematyki i Informatyki oraz dyrektorem uniwersyteckiego Ośrodka Analiz Statystycznych. Moja praca badawcza polega przede wszystkim na stosowaniu metod statystyki matematycznej i uczenia maszynowego w analizie danych rzeczywistych - głównie medycznych i przyrodniczych, ale z powołania jestem dydaktykiem. Prowadzę zajęcia koła statystycznego dla licealistów - wśród jego uczestników jest już wielu laureatów i finalistów olimpiad i konkursów statystycznych.   

Bardzo lubię towarzystwo ludzi optymistycznie nastawionych do życia i zaangażowanych w to, co robią - pewnie dlatego sama często daję się namówić na udział w różnych projektach i inicjatywach. 
W wolnym czasie czytam książki - głównie kryminały, fantastykę i współczesną prozę amerykańską, tańczę zumbę albo zalewam się łzami, oglądając po raz setny ,,Znachora’’. 
Najbardziej chciałabym mieć magiczną zdolność rozciągania czasu, bo jest przecież jeszcze tyle rzeczy do zrobienia! 
 

dr Kamila Łaszewska

Jestem psychologiem i pracuję w Instytucie Psychologii UMK w Katedrze Neuropsychologii i Psychologii Klinicznej. Pracuję także jako psychoterapeuta w procesie szkolenia w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym i poznawczo-behawioralnym. Bliska jest mi praca z ciałem i praca z traumą oraz chronopsychologia.

Bardzo lubię tańczyć, pływać, wiosnę, polskie kino lat 80 tych i 90 tych i masło orzechowe. W wolnym czasie - idę spokojnym krokiem lub siadam. Najbardziej chciałabym utrzymywać balans między tym co wyżej (bardzo lubię i wolnym czasem), a tym, co nie bardzo lubiane czy potrzebuje być zrobione.

dr hab. Dariusz Pniewski, prof. UMK

Zawodowo czytam książki i o nich rozmawiam; nadal sprawia mi to przyjemność. Zajmuję się kulturą (literaturą, malarstwem i estetyką) europejskiego romantyzmu, a także „długim trwaniem” tej kultury we współczesności (najnowsza powieść, sztuki plastyczne, przestrzeń miejska, tożsamości regionalne i narodowe). Jestem wykładowcą na Wydziale Humanistycznym, byłem prodziekanem ds. studenckich i kształcenia.

Lubię ludzi. Lubię, kiedy mówią: interesują mnie ich historie, wiedza, doświadczenia. Czasem przyjemne i treściwe bywa też wspólne milczenie. W wolnym czasie jeżdżę rowerem i na rolkach. Szybko, intensywnie, czasem daleko.
Od marzeń wolę plany.

dr hab. Piotr Rączka, prof. UMK 

Specjalizuję się w zakresie prawa i postępowania administracyjnego. Pełnię funkcję prodziekana ds. studenckich Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Moje zainteresowania naukowe koncentrują się wokół reglamentacji prawnej zawodów zaufania publicznego, samorządów w tym przede wszystkim zawodowych, systemu szkolnictwa wyższego  oraz egzekucji administracyjnej.

Wolny czas staram się spędzać aktywnie (tenis, narty, wędrówki górskie). Więcej wolnego czasu i komfortu, że nic nie muszę na jutro!    

Lek. Dorota Rutkowska

Jestem lekarzem specjalistą medycyny ratunkowej i asystentem w Pracowni Dydaktyki Medycznej na Wydziale Lekarskim CM UMK. Swoje życie zawodowe dzielę pomiędzy pracą kliniczną w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy a pracą dydaktyczną. Moim szczególnym zainteresowaniem zawodowym jest nauczanie z zastosowaniem symulacji medycznej, w związku z czym zdecydowaną większość zajęć dydaktycznych prowadzę w
naszym uczelnianym Centrum Symulacji Medycznych. Ze względu na fakt, iż medycyna ratunkowa jest moją zawodową pasją, działam też aktywnie na rzecz rozwoju tej dziedziny, między innymi jako członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. Bardzo lubię towarzystwo inspirujących ludzi oraz odkrywanie nowych miejsc i możliwości.
W wolnym czasie wracam w rodzinne strony i planuję ciekawe wyjazdy wakacyjne. Najbardziej chciałabym mieć czas na realizację wszystkich pomysłów!

  ******************************************************************************************

Nabór Mentee do pierwszej edycji programu

Jeśli chciałbyś/chciałabyś w swojej edukacji zaplanować wyjazd na uczelnię zagraniczną, udział w kursie w uczelni w innym państwie lub w jakiś inny sposób zdobyć międzynarodowe doświadczenie, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, weź udział w pilotażowym naborze na mentee. Udział w programie oznacza uczestnictwo co najmniej w 6 sesjach z mentorem, we wspólnych warsztatach grupowych i ewaluacji. W pilotażowej edycji mamy do zaoferowania 16 miejsc.

Ankieta rekrutacyjna/Recruitment questionnaire ANKIETA

Regulamin Programu Uni-Me: Regulamin

fot. Andrzej Romański

 

 



Kopernikański
Ośrodek Integracji